502 985 101 info@dlarodziny.com

Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.

Fundacja Zaczytani.org otworzy 100 społecznych zaczytanych bibliotek.

W czerwcu 2019 r można wziąć udział w badaniu beneficjentów i zgłosić chęć utworzenia biblioteki w Państwa placówce/instytucji. Czytelnik zaczytanej bibliotek nie musi wypożyczać książek może zabrać je ze sobą do domu.

Zgłoś swoje potrzeby czytelnicze wypełniając formularz:

https://bit.ly/2FnOjj6

Jeśli zgłoszą się Państwo i zostaną zakwalifikowani do naszego programu obejmiemy Waszą placówkę/instytucję stałą opieką – będziemy uzupełniać biblioteką w miarę potrzeb. Prosimy o kontakt jak tylko książek zacznie brakować.

Książki będzie można  odebrać w jednym z naszych   magazynów.

Kontakt: Joanna Niezgoda, e-mail:j.niezgoda@zaczytani.org, tel.: 604 868 639

O Fundacji Zaczytani.org:

Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych, w hospicjach, domach dziecka, świetlicach wiejskich, środowiskowych i placówkach dziennego pobytu. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

Zaczytani.org w liczbach:

•   1 170 152 zebranych książek

•   884 zaczytanych bibliotek

•   2131 punktów zbiórek w całej Polsce

•   47 zaczytanych ławek

•   205 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii

•   352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii  w każdym tygodniu