502 985 101 info@dlarodziny.com

 

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy dwudniowym wyjazdem do Ośrodka „Solpark” w Kleszczowie, w którym wzięli udział nasi wychowankowie wraz z rodzicami zastępczymi. Wszyscy uczestnicy skorzystali z licznych atrakcji basenowych, oferowanych przez Ośrodek. Podczas odpoczynku dzieci bawiły się w „kuleczkach”, a ich rodzice brali udział w szkoleniu, przeprowadzonym przez mediatora naszego Stowarzyszenia. Uwieńczeniem dotychczasowych wrażeń była rywalizacja rodzin na kręgielni.

1 lipca 2018 był dla nas szczególną datą, ponieważ obchodziliśmy 5-te urodziny istnienia Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny, które zostało powołane przez gminę miasto Częstochowa. Nasz jubileusz celebrowaliśmy w towarzystwie Prezydenta Miasta Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, Radnego Miasta Częstochowy Pana Dariusza Kapinosa oraz przedstawicieli rodzin zastępczych. Podczas spotkania był czas na podsumowanie i wspomnienia, dotyczące początków naszej działalności, a także na podziękowania władzom miasta, osobom zaprzyjaźnionym Centrum oraz pracownikom za pracę, wytrwałość i zaangażowanie w podejmowane działania. Tę miłą atmosferę osłodził nam przepyszny urodzinowy tort, a wisienką na torcie było przekazanie prezentu – roweru jednej z wychowanek naszego Stowarzyszenia.

W ramach „kulturalnej środy” zorganizowaliśmy dla dzieci szereg wyjść tj.:

do Kina Studyjnego OKF Iluzja na film pt. „Odlotowy nielot”, muzeum Zagroda Włościańska na wystawę „Retro-etno”, na kręgle do Klubu Stacherczak, Muzeum Produkcji Zapałek, dwukrotne wyjście do centrum rekreacji „Stacja Grawitacja”. Większość z tych wydarzeń kończyło się słodką niespodzianką dla dzieci w formie lodów i upominków.

W duchu piłkarskich emocji nasz partner – Fundacja Chrześcijańska Addulam, organizowała „Czytanie w bramie”, które polegało na czytaniu książki autorstwa Grzegorza Kasdepke pt. „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”, dzieciom w podwórkowych bramach dzielnicy Stare Miasto. Pracownicy naszego Stowarzyszenia gościnnie brali udział w tym przedsięwzięciu, pełniąc rolę narratora, sędziego i trenera.

Wśród tych wszystkich wydarzeń nie mogliśmy zapomnieć o naszych talentach. Po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach partnerstwa „Częstochowa DLA RODZINY”, podczas którego nastąpiło rozpatrzenie wniosków złożonych w ramach programu stypendialnego „Spełnione marzenia” – realizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Dzięki tej edycji programu przyznano stypendia na łączną kwotę 8 900 zł dzieciom, które realizują swoje zainteresowania w zakresie tańca towarzyskiego, baletu, pływania, piłki nożnej i jazdy na rowerze.

W okresie wakacyjnym, jak w każdym miesiącu, świętowaliśmy urodziny rodziców zastępczych. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy smakowitym cieście. Jubilaci otrzymali drobne upominki w formie słodkości i kwiatów – mamy nadzieję, że będą przypominały rodzicom o tym szczególnym dniu 🙂

Pod koniec wakacji, przenieśliśmy się w czasie o 66 milinów lat, odwiedzając krainę dinozaurów w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Przebyliśmy z dziećmi podróż promem kosmicznym, wehikułem czasu aż do ekspozycji tematycznych i ścieżki edukacyjnej, prezentującej rekonstrukcje gadów i płazów o naturalnej wielkości! Spośród wszystkich atrakcji największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja czaszek. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Wakacyjny relaks rodzin zastępczych”.

Skip to content